TZ - WFC Cup 2014 přivádí do Slaného opět nejlepší dívčí fotbalové týmy středoevropského regionu

08.07.2014 22:13

Ve dnech 1. až 3. srpna 2014 proběhne ve Slaném již třetí ročník mezinárodního dívčího fotbalového turnaje (kategorie U-19) WFC Cup 2014. Pořadatelem turnaje je Komise fotbalu žen FAČR. Zúčastní se jej nejlepší týmy své kategorie z České Republiky, Maďarska, Německa a Slovenska.

Oproti předchozímu ročníku došlo k dalšímu rozšíření turnaje, kterého se tentokrát zúčastní celkem 8 týmů. Obhajovat výhru z roku 2013 bude ve Slaném německý 1.FC Norimberk, který se již ve skupině utká s druhým loňským finalistou – pražskou Spartou.

Českou Republiku budou kromě Sparty na turnaji zastupovat ještě další dva kluby – Slavia Praha a 1.FC Slovácko. Ze zahraničí se představí již tradičně maďarský Ferencvárosi, slovenský Slovan Bratislava a další dva týmy zastupující německou Bundesligu – FSV Gütersloh a 1.FC Union Berlín.

Oproti loňskému ročníku se nám podařilo seznam účastníků rozšířit ze šesti na osm. V pátek a sobotu se bude hrát ve dvou skupinách po čtyřech týmech, v neděli nás pak čekají zápasy o umístění,“ říká ředitel turnaje Martin Svoboda a dále dodává: „Opět se nám podařilo na turnaj získat ty nejlepší týmy ze středoevropského regionu – turnaje se zúčastní mistři Česka, Slovenska a Maďarska v dorostenecké kategorii, německý Gütersloh byl v semifinále Bundesligy. Věřím, že stejně jako v loňském roce bude k vidění špičkový dívčí fotbal.

WFC Cup 2014 pořádá Komise fotbalu žen FAČR. Z pověření KFŽ FAČR je ředitelem turnaje a kontaktní osobou pan Martin Svoboda. Další informace naleznete na webových stránkách www.wfc-cup.cz a v přiloženém rozpisu utkání.

Kontakt

Martin Svoboda

E-mail: svoboda@wfc-cup.cz 

Tel.: 602 222 149